www.České-Budějovice.cz

Už nemůžeme říci, že jsme to nemohli vědět

Út02252020

Last update02:03:46

Back Politka Radnice Thoma ztrácí trpělivost s Řeřábkem

Thoma ztrácí trpělivost s Řeřábkem

  • PDF
     Vážení přátelé,
 
     jedna věc se mi na doktoru Kubovi líbí. Že by věc řešil radikálně. Ovšem chápu i to, že s Kmotrem za zády si člověk může dovolit říct leccos víc, než Primátor, který by stál proti tajemníkovi Řeřábkovi, jenž je chráněn Kmotrem. Zajímavá by byla situace, kdyby měl tajemníka odvolávat MUDr. Kuba, jak uvádí. Myslím, že by nakonec svým slovům nedostál. Vždyť jsou spolu spojeni. Prvním přikázáním.
 
     Ladislav Vrábel
 
Členové výkonné rady:

Ing. Zdeněk Blažek,
Ing. Pavel Dlouhý,
MUDr. Martin Kuba

 

http://www.youtube.com/watch?v=1XzxeUnBvvM 


 
 

Thoma ztrácí trpělivost s Řeřábkem

České Budějovice – Primátorovi vadí, že se tajemník nesnaží objasnit spekulace kolem ničení stěračů.

včera 14:47aktualizováno včera 16:48

Českobudějovická radnice. Ilustrační foto.
Českobudějovická radnice. Ilustrační foto.
Autor: Deník/Edwin Otta

V případě, že se potvrdí obvinění vznesená proti tajemníkovi magistrátu v kauze zlomených stěračů, hrozí Zdeňku Řeřábkovi odvolání z funkce. Primátor Českých Budějovic Juraj Thoma je k tomu za předpokladu, že se bez jakýchkoliv pochybností provinění Řeřábka prokáže, odhodlán. Nemíní přitom brát ani ohledy na možné důsledky pro sebe samotného.

K Thomovu rozhodnutí musí v takovém případě dát souhlasné stanovisko i ředitel krajského úřadu Luboš Průša. „Pokud by se obvinění prokázala, ať už ve smyslu trestného činu nebo i přestupku, jednal bych v souladu se zákony a úředníka bych odvolal,“ říká rozhodně. 

Primátor Řeřábkovi vyčítá, že se nesnaží do spekulací ohledně jeho údajného vandalského činu vnést jasné světlo. „Ani čtrnáct dnů po vzniku kauzy pan tajemník neprojevil vůli k vyvrácení nařčení v této věci. Záležitost se vleče a šetření vyvolává dojem snahy nic nezjistit. Tento fakt přitom poškozuje nejen jméno Zdeňka Řeřábka, ale i město České Budějovice a v neposlední řadě i všechny ty zaměstnance českobudějovického magistrátu, kteří svou práci opravdu chápou jako službu občanům,“ rekapituluje Thoma své výhrady. 

„Pokud se prokáže, že to byl opravdu tajemník, tak bych ho zcela určitě odvolala,“ souhlasí náměstkyně primátora Ivana Popelová. „Otázka je, zda jeho nečinnost na obranu vlastní osobnosti je z hlediska pracovně–právních vztahů dostatečný důvod odvolat ho hned,“ varuje ale před zbrklými gesty.
 „Chápu, že pro Zdeňka Řeřábka je celá situace více než složitá a že je nutné ctít presumpci neviny. Protože se ale jedná o nejvyššího úředníka magistrátu, který by měl být garantem důvěryhodnosti tohoto úřadu, považoval jsem za nutné jej se vší důrazností požádat, aby aktivně a především co nejrychleji přispěl k objasnění spekulací,“ trvá na svém Juraj Thoma.

I další představitelé města se vyslovili ke kauze zničených stěračů, v níž je obviňován tajemník magistrátu Zdeněk Řeřábek.

Bývalý primátor Miroslav Tetter Deníku řekl: „Mně to připadá jako velká politická bublinam a co se mi zdá obzvláště šokující, je, že se záznam policejních kamer dostal do médií. I v banánových republikách se ctí presumpce neviny, ale zde se odsuzuje člověk bez soudu. I kdyby to tajemník udělal, tak to přece nemá vliv na výkon jeho funkce!“ řekl shovívavě Tetter.

Nad informacemi, které se dostaly do médií, se podivoval i Martin Kuba, náměstek hejtmana a jeden z významných členů jihočeské ODS, ovšem na místě primátora by jednal nemilosrdně: „Kdybych měl v ruce důkazy, které by tajemníka usvědčovaly, neváhal bych ani chvilinku a tohoto vysoce postaveného úředníka bych odvolal.“ 
Komentářů
Thoma ztrácí trpělivost s Řeřábkem
Erektilní dysfunkce 2014-09-29 05:05:24

sildenafil praha

http://levitra.shop1.cz/
Thoma ztr??c?­ trpÄ›livost s ??e?™??bkem
Kodi addons 2015-04-21 00:38:07

Great weblog right here! Also your website a lot up very fast! What web host are you using? Can I
get your affiliate hyperlink to your host? I desire my site loaded up as quickly as yours
lol

http://droidking.co.uk/blog/read_126595/xbmc-kodi-how-to-install-xfinity-xunity-repo.html
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.23 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."